Загальна інформація:
- паспорт громадянина видається кожному громадянинові України паспортною службою органів внутрішніх справ після досягнення 14-річного віку;
- видача та обмін паспорта провадиться у місячний термін за місцем реєстрації громадянина;
- до паспорта при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають його вікові. Паспорт, в якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку,вважається недійсним.(якщо немає прописки-фото не вклеюють!). В такому випадку -одночасно подаються документи на прописку та вклеєння фото.
-Вклеювання до паспорта нових фотокарток при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку провадиться у п'ятиденний термін;
-Для одержання, обміну паспорта і вклеювання до нього нових фотокарток громадянин подає документи і фотокартки не пізніш як через місяць після досягнення відповідного віку чи зміни (переміни) прізвища, імені або по батькові, встановлення розбіжностей у записах чи непридатності паспорта для користування.
Паспорт втрачено ,або викрадено:
Звертатись особисто в Шевченківський РВ УМВС :
м. Чернівці, вул. Білоусова, 19
(0372) 52-20-27
-заява про втрату або викрадення паспорта, в якій зазначаються місце, час і обставини втрати або викрадення паспорта;
-свідоцтва про народження, шлюб (розірвання шлюбу) - за наявності;
-квитанцію про сплату держмита
-документи, на підставі яких проставляються відмітки про дітей
-довідка про порушення або відмову в порушенні кримінальної справи за зверненнями особи до органу внутрішніх справ про викрадення паспорта - надається у разі викрадення паспорта.
Термін розгляду заяви про втрату паспорта - 1 місяць. У разі необхідності може бути подовжений не більше ніж ще на 1 місяць.Про втрату паспорта громадянин зобов'язаний терміново повідомити паспортну службу (п. 19 Положення про паспорт громадянина України, затверджено постановою Верховної Ради України від 2 вересня 1993 року № 3423-ХІІ).
Умисне зіпсуття паспорта чи недбале зберігання паспорта, що спричинило його втрату – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 51 грн.).
*Не отриманий власником протягом року оформлений паспорт погашається, уважається недійсним та знищується.
*Якщо втрачений паспорт було знайдено під час розгляду заяви про втрату паспорта, розгляд справи про втрату паспорта припиняється.
*У разі знаходження паспорта після отримання нового особа повинна здати знайдений паспорт до територіального підрозділу, де оформлювався новий паспорт.
Місце проживання - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком понад шість місяців на рік. Особа зобов'язана зареєструвати місце проживання протягом 10 днів після прибуття.
Місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік. Зобов’язані зареєструвати місце перебування тільки особи, які перебувають більше одного місяця за межами адміністративно-територіальної одиниці, в якій зареєстровано їх місце проживання, і мають невиконані майнові зобов’язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі.
Реєстрація(прописка) та зняття з реєстрації(виписка):
Прописка у власну квартиру:
1.Документи ,які підтверджують право на власність(зареєстровані в інвентарбюро!)-оригінали
2.Витяг з реєстру-оригінал
3.Паспорт
4.Чоловіки до 60р.та жінки які військовозобов'язані йдуть в воєнкомат (з військовим квитком, та з ф.16 ) та для взяття на облік.
Реєстрація новонародженої дитини:
Договір найму житла- http://gaidara.at.ua/1dogovir.doc